Uutiset

"Tarvittiin riittävän iso tila, jonne koko seuraväki mahtuu."


10.12.

Mitä suurempi osallistujamää, sen vaikeampi on tapahtumalle löytää sopivia tiloja.  SJK-juniorit löysivät tilaongelmaansa ratkaisun Seinäjoen Ravikeskuksesta.  Haastattelimme seuran toiminnanjohtaja Hannu Huillaa tämän vuoden päätöstilaisuuden tunnelmista. 

 

 

1.  Millaisesta tapahtumasta oli kyse ja paljonko tapahtumassa oli osallistujia?

SJK-juniorit ry järjestää perinteisesti kaikille seuran pelaajille, toimijoille ja perheille Pelikauden päätös- ja palkintojenjakotilaisuuden jalkapallokauden päätteeksi. Tilaisuudessa palkitaan kaikki    seuran pelaajat ja jaetaan erikoispalkinnot. SJK-junioreissa on yli 600  rekisteröityä pelaajaa alkaen 4- vuotiaista Snadi-kerhon lapsistaja vanhimmat junioripelaajat ovat 15-vuotiaista C-nuoria. Seurassa toimii lisäksi Erityisliikuntaryhmä Tiikerit liikuntarajoitteisille harrastajille.  Tilaisuudessa oli paikalla yli 800 SJK-perheen jäsentä.

 

 

2.  Miksi valitsette Seinäjoen
Ravikeskuksen tapahtumapaikaksi?

Olemme aiemmin pitäneet tämän tilaisuuden Törnävä-salissa,
mutta harrastajamäärien kasvaessa se on
auttamattomasti jäänyt liian pieneksi.
Lisäksi Törnävä-Sali on nyt otettu
oppilaitoksen omaan käyttöön eikä ole
enää käytettävissä. Jouduimme siis etsimään uutta ja riittävän
isoa tilaa, johon koko 

seuraväki mahtuu. Esille tuli Ravikeskuksen tarjoamat tilat. Heidän kanssaan pääsimme heti yhteiseen näkemykseen ja myös heidän muut tarjoamat palvelut (tarjoilut, yms.) soveltuivat meille hyvin.

 

 

3. Suosittelisitteko Raviskaa muille tapahtumien järjestäjille? Erityisesti millaisiin tapahtumiin.

 Saimme yhteistyössä järjestettyä hyvän tapahtuman ja olimme tyytyväisiä kokonaisuuteen. Pienillä viilauksilla saamme tilaisuudestamme ensi vuonna vieläkin paremman. Uskallan suositella Ravikeskusta muillekin seuroille ja yhdistyksille vastaavan tyyppisiin tapahtumiin, jossa tarvitaan tilaa ja avaruutta.

 


Takaisin uutisiin

Parasta palvelua

Ota yhteyttä niin mietitään ja kartoitetaan yhdessä tapahtumallenne parhaat puitteet Seinäjoelta!

040 779 8809

Jenniina Palmu, myyntipäällikkö

Pyydä tarjous   LIITY POSTITUSLISTALLE 

Sulje sivuvalikko